Bohemia  4
Rondel FC  2

Do utkání jsme nastoupili s vědomím, že vítězství znamená postup do 3.ligy, trošičku jsme se obávali, že právě toto vědomí bude naším největším nepřítelem, ale po psychické stránce nám zřejmě pomohla dvoutýdenní pauza, během které jsme o možném postupu často mluvili. Hodně nám také pomohlo to, že Rondel přijel na Zárubovku bez svého brankáře a s ne příliš početnou střídačkou. Zato na naši lavičce hráč stojící vpravo ani nedohlédl na hráče stojícího na levém konci, sešlo se nás 12, což představuje 6 hráčů na střídání. Navíc nás přišli podpořit i fanoušci, za naší lavičkou se objevil Petr Kretík se synem, Jaruška, která od mužstva obdržela krásnou kytici za perfektní fotodokumentaci sezóny Jaro2005 a Bohouš Kotěšovský z AFC Gepard, který v této sezóně postoupil do 1. hanspaulské ligy.

Utkání začalo, Rondel se okamžitě ujal míče, párkrát si jej vyměnili zadáci a hned se pokusili o kombinaci směrem na Kubátovu branku, míč však končí mimo hřiště. Asi za 2 minuty se do první šance Bohemie dostává Honza Levý, který převzal pas od Jirky Svobody a střelou, ke které se gólman Rondel FC otočil zády otevřel skóre zápasu, 0:1. Ještě jsme se všichni ani nestačili s kulatým nesmyslem seznámit a historicky nejúspěšnější střelec Bohemie se opět dostal do skvělé šance, kdy v brejkové situaci 2 na 1 Martin Havelka přihrává a Honza Levý střílí svůj druhý gól v utkání (celkově 62. za Bohemii), 0:2. To vše jsme stihli zhruba v prvních pěti minutách zápasu. Martin Havelka se touto asistencí posunuje do čela kanadského bodování této sezóny.

Další minuty první půle byly mnohem vyrovnanější, Rondel měl ve svém kádru pár šikovných hráčů a rozhodně si nechtěl utrhnout ostudu. Zhruba v polovině poločasu si vytvořil Rondel drtivý tlak, kdy na Petra Kubáta v bráně šlo několik nebezpečných střel, ten si s nimi však dokázal poradit a dále držel čisté konto. Několik šancí měla i Bohemia, ale všechny byly zakončeny úsměvným výrokem: "My nemáme útočníka!"

Rondel se však v závěru první půle probral a po nenápadném centru před naší bránu snižuje na rozdíl jediné branky, 1:2. Centr směřoval na dva útočníky v blízkosti Kubátovy svatyně, přestože byli oba pokryti a na zádech měli přilepené obránce, jednomu z nich se povedlo balón zpracovat a svižnou otočkou míč trefit ze vzduchu, proti takové ráně neměl Kubát nárok. Ihned po rozehrání míče rozhodčí ukončil první poločas. Dan utrousil jednu či dvě poznámky o tom, že vždy dostaneme gól do šatny, ale pak si vzpomněl na svůj slib, že dnes nebude na nikoho křičet, a kromě zvuku, který připomínal skřípot písku mezi zuby, se akusticky neprojevoval.

Začátek druhého poločasu nepřinesl v herním projevu nic nového, obě mužstva se snažila dostat se do útoku kombinacemi, které však končily nepřestnostmi, nebo je bez větších problémů zachytávaly obrany obou týmů. Za zmínku stojí jedno autové vhazování, které hráč Bohemie hází na svého kapitána, ten aut vysokým obloučkem posílá křížem přes celé hřiště, kde však nikdo ze spoluhráčů nebyl. Situace nijak zajímavá, jenže zatímco balón ještě plachtil do zámezí někdo z lavičky chytře a kamarádsky poradil kapitánovi, aby příště zkusil zvolit třeba zpracování míče a hru s rozmyslem. V ten moment došlo u našeho kapitána k jednorázovému uvolnění nahromaděných emocí. Obě ruce zvedl nad hlavu a dotyčného se tázal, proč tedy skákající autová přihrávka letěla na něj. Vše zakončil tvrzením (ruce stále zdvižené), že si zpracovat balón asi neumíme (ruce prudce klesly). Po několika odehraných minutách jako by Rondelu začal docházet dech a přesto, že Bohemia vedla pouze o jediný gól, cítila, že dnes z utkání odejde jako vítěz. Klid Bohemii dal sváteční střelec Aleš Tylinger, který po přihrávce Petra Havelky, svým druhým gólem ve svém 66. utkání v dresu Bohemie zvyšuje na nadějných 1:3. Aleš naposledy skóroval 24.9.2000 v zápase s UNI Lužiny, které jsme vyhráli 5:3.

Po několika dalších minutách utkání definitivně rozhodl Honza Šterner, kterého do šance poslal kapitán týmu Dan Riedl, 1:4. Bylo rozhodnuto, s tímhle soupeřem nemůže Bohemia svůj náskok promarnit, což vycítili i hráči Rondelu a tak se utkání dohrávalo bez zbytečné agresivity a nervů. V posledních minutách ještě Rondel kosmeticky upravil výsledek na konečných 2:4, ale tomu už jsme nevěnovali pozornost, jelikož jsme postoupili do 3. ligy a to pouze se šesti vítězstvími, zato v hodně nabité skupině.

Bezprostředně po zápase odjíždíme ze Zárubovky na klubovou základnu na Roztylech, odjezd se však nepovedl Dušanu Mrozkovi, který v dnešním zápase sice taky postoupil do třetí ligy, prišel však o nově zavedenou trofej pro vítěze kanadského bodování z čehož byl natolik konsternován, že se rozhodl ignorovat pravidlo pravé ruky a jednomu z místních důchodců vytvořil do zrezivělé Škody Favorit díru jako vrata. Naštěstí se však nikomu nic nestalo, šlo totiž o karambol hlemýžďů. Nakonec na základnu dorazila drtivá většina hráčů a mohlo se tedy odstartovatt slavnostní zakončení sezóny, doprovázené účetním auditem klubové pokladny, volbou nového kapitána pro sezónu Podzim 2005, nejužitečnějšího hráče a vítěze kanadského bodování, ale to už sem nepatří...

Zeman Martin

Jednoznačně nejlepší obránce v dnešním zápase, dřel až do konce utkání a nikomu nedal nic zadarmo, ale na to jsme u něj zvyklí. Martin je hráč, který neuhne ze žádného souboje a pokud se řítí na branku soupeře není lehké jej zastavit. V tomto zápase se mu mimořádně dařilo.