Ontosport  7
Bohemia  2

K utkání jsme nastoupili letos poprvé na škvárovém hřišti a za poměrně studeného počasí. Soupeř přijel v omezeném počtu, zápas zahájil pouze se čtyřmi hřáči v poli. Na hřišti to ale bohužel nebylo vůbec znát, hned od úvodních minut jsme se nemohli proti dobře bránícímu soupeři prosadit. Po několika náznacích šancí na obou stranách přišla nenápadná akce a vcelku snadné vedení Ontosportu 1:0. Tohoto stavu jsme se nezalekli a dál trpělivě naráželi na obranný blok soupeře. Jenže Ontosport dál skvěle bránil a hrozil z protiútoků. Mírně jsme znervózněli a opět chybovali. Ontosport opět krutě trestal a zvýšil své vedení na 2:0

Tento vývoj skóre lehce připomínal naše první představení ve třetí lize, které jsme slavně prohráli 7:2 s Nemesis. Zhruba v polovině prvního poločasu dorazil Ontosportu další hráč a tak soupeř vyrovnal poměr sil na hřišti. Na obraz hry to však nemělo významný vliv, ikdyž hráčům Ontosportu příchod pátého do pole určitě prospěl, vypadali totiž dost unaveně. Bohemia se dočkala prvního gólu cca 10 min. před koncem poločasu, Martin Havelka svým autovým vhazováním skvěle uvolnil bojujícího Davida Klingera, který se s míčem vůbec nemazlil a mazácky jej poslal prudkou střelou do levé šibenice soupeřovy svatyně, 2:1. Tento gól nám hodně pomohl psychicky. A po špatné půli nám stále dával naději na dobrý výsledek. První půle tedy skončila 2:1 pro Ontosport.

Druhý poločas začal skvěle, sice jsme nehráli nijak lépe, ale podařilo se nám vyrovnat, Martin Havelka se uvolnil (jak jinak), našel před soupeřovou bránou kapitána mužstva Dana Riedla a pro něj již nebyl problém zasunout, vyrovnáno 2:2. Bohužel to bylo naše poslední fotbalové slovo v zápase (to však neplatí pro slova vyřčená ústy). Od této chvíle již bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a to Ontosport, které precizně trestalo všechny naše chyby. Za zmínku stojí Havelkova potrestaná ztráta míče, 3:2, Mrozkovo trestuhodné neobsazení hráče při rohovém kopu soupeře, 4:2, totální kuřba přišla při trestném kopu, který soupeř nečekaně rozehrál a my jsme se všichni proměnili v němé diváky, 5:2. Po těchto gólech jistý nejmenovaný hráč Bohemie prohlásil památnou větu: "Dane prosím pošli sem někoho kdo umí alespoň trochu fotbal". Toto je věta, za kterou by nejspíš byl každý hráč potrestán, tentokrát však již mužstvo rezignovalo a uznalo, že věta pouze charakterizuje naši hru.

Celkově můžu s klidným srdcem říci, že nás Ontosport jednoznačně přehrál. Možná, že kdybychom utkání hráli na Zárubovce, která je mnohem větší a širší, dokázali bychom oslabené mužstvo rozprášit, ale bohužel se hrálo kde se hrálo a povrch byl pro oba mančafty stejný. Sezónu jsme tedy nakonec zakončili i zahájili stejným výsledkem, což sice není lichotivé, ale šesté místo v premiérové sezóně ve třetí lize je pro nás skvělou vizitkou. Uvidíme jak se se třetí ligou popereme v další sezóně...

Kretík Petr

Oba hoši patří mezi starší pány v našem mužstvu, tím více by nám měla jít příkladem jejich skvělá bojovnost! Petr ač dostal 7 gólů dřel až do konce zápasu a podal skvělý výkon. David byl pro soupeře asi největší hrozbou. Celé utkání rozdával balóny a dokonce vsítil nádhernou branku na kterou se nezapomíná...