R.I.P. A  1
Bohemia  4

Komentář

Trochu netradičně Bohemia vybrala pokutu od Bráby, který se zřejmě zasekl v nedělní dopravní špičce.

Oproti zápasu s Košíkem nastoupila Bohemia s kompletní osou týmu Kubi - Hafan - Junior a bylo to hned znát.

První minuty byly svižnější, R.I.P.áci se snažili Bohemii zaskočit hned v úvodu, oba mančafty se seznamovaly s terénem, který měl při dnešním dešti hodně velkou rychlost. Kapitán týmu navíc přinesl skvěle připravené míče, ostřelování mohlo začít...

První významnější střela přišla v 10. min. utkání. Bohemia získala na své polovině míč a vyrazila vpřed. Středem hřiště potáhl míč Brába, těsně před obráncem přihrál na pravé křídlo Důšovi, který si míč jemně píchl a pak se do něj opřel. Nízkoletící křižný projektil se brankáři ukryl za obránce, ve vápně zrychlil o zem a zapadl za tyč, 1:0 !

Mírně šokovaný soupeř se začal nadechovat k náporu, když tu jej ve 13. min. o míč obral na vlastní polovině hřiště Junior, prošel až před vápno a prostřelil gólmana, 2:0 ! Fantastická pasáž Bohemii se daří dostávat se ke střelám a dnes nemá s potencí vůbec žádné problémy. Pro Juniora se jednalo již o 160. branku v dresu Roztyl.

R.I.P.áci se rychle vzpamatují a také začínají kousat, Bohemia má však mezi tyčemi Kubiho, který skvělými zákroky drží čisté konto. Zatlačená Bohemia hraje chvílemi na brejky, jeden takový nepromněnil Hafan, když šel od poloviny hřiště sám na brankáře, kterého ale nedokázal prostřelit. Chtělo to více klidu a nebát se jít ještě blíž.

Poslední významnou akcí prvního poločasu byla jedovatá střela ze střední vzdálenosti, která prošla Duduovi mezi nohama a zazvonila Kubimu na levou tyč. První poločas skončil rozdílem dvou branek, začež Bohemia vděčí zejména Kubimu.

Druhý poločas začali roztylští poněkud vlažněji a opět si koledovali o gól. R.I.P. nastolil taktiku "vše na bránu" a tak pálil ze všech pozic a vytvářel ohromný tlak do vápna Bohemie.

Ve 38. min. se Roztyly dostávají do trháku. Dlouhý výhoz Kubiho míří na Juniora, který na hranici vápna drží na zádech obrovitého obránce. Trochu se zlobí, že sniper z druhé vlny od něj stojí dál než je zdrávo, ale dlouho mu to nevydrželo. Stejně jako před týdnem proti Košíku vzduchem prostvištělo "béčko" Dušánka, které z voleje poslalo míč za levou tyč a brankáři do huby pryž, 3:0 !

Třetí obdržená branka soupeře nakopla, již definitivně začal hrát na riziko a tlačil se dopředu. Bohemia zažívala pekelné chvíle, přetížená a rozhozená obrana nestíhala. Kubi musel řešit několik situací stojíc tváří v tvář útočníkům soupeře.

Bohemii bylo na hřišti těžko, do konce zápasu chybělo zhruba 18 min., když R.I.P. odčaroval Kubiho a snížil na rozdíl dvou branek, 3:1 !

Nervozita na hřišti rostla, při jedné ze standardek Bohemie byl Zemča odstrčen s takovou razancí, že došlo k posunutí branky cca o 30cm. Souboj nezachytila žádná z kamer, takže nešlo prokázat, že byl soupeř Zemčou zasažen loktem, nicméně naloženo od něj dostal pěkně. Za vzájemnou potyčku dostali oba kohouti po žluté kartě.

Schylovalo se k hodně dramatickému závěru, soupeř zvedl tempo a hodně tlačil. Drama odmítl čtvrtou brankou Bohemie Brába. Ve 48. min. se řítí tři hráči Roztyl do brejku, středem táhne míč Brába, na levém křídle se mu nabízí Dudu, který míč také dostává. Dudu si jej šťouchne dopředu, ale obránci soupeře celou trojici rychle dobíhají. Přichází rychlá zasekávačka, Brába si na středu hřiště chytře počkal, dostává míč, který si zpracovává a posílá za gólmanova záda do sítě, 4:1 ! Dudu zaznamenal svou 100. asistenci v dresu Bohemie.

O vítězství Bohemie nemůže být pochyb! Bohemia již zápas dohrála v pohodě.

Závěrem bychom chtěli pochválit rozhodčí, kteří utkání odřídili na výborné úrovni, a také soupeře, který až na jedno drobné zaváhání hrál v duchu fair pay.

Brabec Michal

Brába dnes dřel do úmoru, poctivě se vracel, neměl problém zabrat za kamaráda... Příkladná spolupráce!

Když bylo potřeba objevil se na správném místě ve správnou chvíli:

Nejprve přišel pozdě a přispěl do kasy pokutou. Pak asistoval u první branky utkání, v závěru uklidnil Bohemii když jí vrátil tříbrankový náskok, no a nakonec odvezl Hafana domů...