Sever 1.FC  2
Bohemia  5

Komentář

Z aktivních nezraněných členů týmu dnes chyběl pouze Aleš Tylinger, jinak dorazili všichni. No, Martin Zeman v této sezóně dorazil jen ke třetímu utkání, takže o aktivním členovi se příliš mluvit nedá, ale vždy, když nastoupil, Bohemia brala dva body...

Předzápasová matematika byla natolik komplikovaná, že oba týmy k záchraně nutně musely vyhrát. Po deseti kolech bylo hned osm týmů ohroženo sestupem s maximálním rozdílem dvou bodů. Všechny tyto týmy se zároveň mohly v posledním kole zachránit, což je také vzácný jev, obvykle bývá poslední mužstvo již bez šance.

Kapitán Daniel připravil pro Sever zdrcující a osvědčenou taktiku v podobě osobního bránění pana Štědronského. Oba soupeři se potkali již počtvrté, takže se neměli čím překvapit. Historie vzájemný soubojů hovořila jednoznačně pro Bohemii: 4:1, 9:4, 6:3. K osobnímu bránění byli vybráni Tomáš Chalupa a Petr Havelka, pro případné zdvojení měl být připraven Martin Havelka. Petrovi Kubátovi bylo nakecáno, že chytá o nové rukavice a místo u okna na VIII. schůzi, Bohemia potřebovala aby sebou, v případě potřeby, plácl na promrzlou zem...

Utkání začalo výborně, Štědronský se nemohl prosadit a Bohemia se občas dostávala do slibných příležitostí. Jednu z nich poměrně brzy využil Michal Brabec, který získaný míč poslal tvrdě k tyči, 1:0.

Hra byla velmi vyrovnaná, lepší mezihru měl Sever, Bohemia ovšek skvěle zahušťovala střed hřiště a dařilo se jí, byť velmi často na poslední chvíli, blokovat střely soupeře. Bohužel po několika minutách Bohemia ztratila míč ve středu hřiště, nestačila přeskupit řady a Sever se po krásné kombinaci prosadil, vyrovnáno, 1:1.

Tlak soupeře mírně sílil, gól mu evidentně psychicky prospěl. To však byla příležitost pro Kubáta, který několikrát skvěle zasáhl. Bohemia se vzápětí vzpamatovala a opět hrála koncentrovaně. Odměna na sebe nenechala dlouho čekat, Martin Zeman alias štístko 2010 našel před brankou Honzu Šternera, který vstřelil poslední branku prvního poločasu, 2:1. A zároveň zaznamenal svůj 100. bod, což celkově zvedlo náladu v týmu.

Poločasová pauza měla standardní průběh, rutinéři z Roztyl se pochválili, řekli si, že by bylo fajn vsítit další jednu až pět branek a žádnou nedostat. Tito borci toho již hodně zažili, jakákoliv poločasová řeč by byla zbytečná, všichni věděli, že je bezpodmínečně nutné soupeře dorazit, ale zbytečně neriskovat. Styl boje měl být zachován. Eliminace Štědronského byla záměrně shledána nedostatečnou a jeho begleitkommando pokáráno.

Druhá polovina utkání pravdy začala výborně, po několika málo minutách vzájemného oťukávání do děje zasáhl kapitán Roztyl Daniel Riedl. Při nenápadné akci vhodil prudký aut mezi nabíhajícího spoluhráče a bránícího soupeře, míč mezi nimi propadl a drcl do překvapeného brankáře od jehož ruky se odrazil do branky, 3:1. Toto byl zlom v celém utkání, již bylo jasné kdo bude v závěrečných minutách hrat o vše a tlačit se do útoku a kdo naopak bránit výsledek. Gól byl velmi kuriózí, protože kapitán Roztyl neumí hodit aut prudce na bližší tyč, umí to daleko, pořádným kopcem, na zadní tyč, ale prudce na přední nikoliv, navíc udělat takovou chybu Kubát, jisto jistě by jej čekalo bičování...

Již tak velmi dobrý průběh utkání a slibné vedení se Bohemii podařilo ještě vylepšit. Ve svých nových bledě modrých kopačkách zn. Umbro se prosadil vítěz kanadského bodování Dušan Mrozek, který v této sezóně neskóroval jen proti Penguins a Botiči, celou šanci mu perfektně připravil Tomáš Chalupa, který nadvakrát získal ve středu hřiště a přiťukl jej kolmo dopředu Mrozkovi. Starý lišák Mrozek si na míč chytře počkal a v pravou chvíli si jej stáhl pod sebe, dezorientovaný obránce jen naprázdno promáchl, nestihl ani otočit hlavu a roztylský šinkazen se napřáhl a vybombil. Projektil trefil gólmana do položeného lýtka a odrazil se pod víko, 4:1. Lekaři týmu Sever hovoří o zázraku, gólman vyvázl prakticky bez zranění.

V závěru utkání se Sever pustil do zoufalého útoku a dařilo se mu. Soupeř si vypracoval veliký tlak, vstřelená branka byla jen otázkou času. A rovněž i Sever byl za svou aktivitu odměněn, kždyž se mu podařilo snížit na 4:2. Minuty však rychle ubíhaly a Bohemia i tak mohla zůstat klidná, pro jistotu zrychlila střídání a mírně stáhla jednoho z útočníků.

Poslední slovo v utkání si vzala Bohemia. Nejprve Mrozek střelou ze vstřední vzdálenosti orazítkoval levou tyč. O chvíli později pak dobíhající obránce soupeře ukopl míč opět Mrozkovi, jenže toto odebrání míče se proměnilo ve velmi prudkou malou domů se kterou si brankář Severu moc dobře neporadil a míč se od něj odrazil k dobíhajícímu Brabcovi, který naprosto přesně věděl co s ním udělá... uklidil jej do sítě, 5:2.

Bohemia, která po devátém kole klesla na poslední příčku, se v posledních dvou zápasech fantasticky zachránila a popáté v řadě si zahraje na jaře 2011 třetí ligu!

Soupiska

  • KapitánRiedl Dan
  • BrankářKubát Petr
  • Brabec Michal
  • Chalupa Tomáš
  • Havelka Martin
  • Havelka Petr
  • Mrozek Dušan
  • Šterner Jan
  • Zeman Martin

Góly

1:0 - Brabec M.
2:1 - Šterner J. (Zeman)
3:1 - Riedl
4:1 - Mrozek D. (Chalupa)
5:2 - Brabec M.

Karty

-

Muž zápasu

Chalupa Tomáš

Chalupa Tomáš

Havelka Petr

Havelka Petr

Vyhlášení těchto dvou borců je vůči některým ostatním nespravedlivé, ale s tím se nedá nic dělat, toto je nespravedlivá anketa. Tomáš s Petrem zvítězili, protože podřídili svou hru taktickým požadavkům a jednoznačně uspěli. Zrovna tak by ale mohl být vyhlášen autor taktiky, lodivod a kapitán Daniel, zrovna tak Martin Havelka, který jako by si jen odskočil od sboru dobrovolný hasičů, rovněž nesmíme zapomenout na autora první a poslední dnešní branky Míšu "Gunner" Brabce či na našeho neprůstřelného Petra "Kevlar" Kubáta nebo Martina "Lucky Luke" Zemana, který, když v této sezóně nastoupil, Bohemia brala 2 body, nebo snad na Honzíka "Billionaire" Šternyho, který dnes vstoupil do elitního klubu "stovkařů" s mírami 60+40=100, střelecky se nám dnes probral i seňor Mrozek. Každý z těchto borců přispěl významným dílem k záchraně v soutěži a to nejen v tomto zápase...

Počet zobrazení

Poslední zobrazení
První zobrazení

Počet zobrazení
Registrovaní: 0x
Celkem: 0x

Čtenáři
Registrovaní: 0
Celkem: 0

Facebook