Bohemia  2
Améby  1

Bohemii čekalo v posledním kole rozhodujicí klání o bytí či nebytí ve čtvrté lize. Soupeř na tom byl téměř totožně. Vítěz měl jistotu udržení, remíza řešila udržení Améb ale Bohemia by musela čekat na další výsledky.

Roztylští borci přišli viditelně nabuzenější a včas, zatímco Amébám dorazili někteří borci až po zahájení utkání. Kapitánem Bohemie se tak trochu čestně stal Dan, který byl po zákroku chirurgů ozdoben několika stehy na levém koleni a vesele poučoval všechny přítomné zjištěním, že na každém koleni má člověk menisky dva.

V úvodu utkání byly aktivnější Améby, které měly lehkou optickou převahu, ale hlavně vedly na šance. Bohemii však skvěle zahrála obrana, která většinou dokázala na poslední chvíli zakročit. Několik skvělých zákroků také předvedl Kubi, ten nejtěžší vytáhl v době kdy sudí nechal Améby rozehrát trestný kop v době kdy si ještě organizoval neposednou zeď.

V polovině poločasu se hra vyrovnala poté co i Bohemia zaznamenala několik slibných příležitostí. Poté se ale na kopačky domácích přilepila paní nervozita a ve finální fázi se hráčům Roztyl přestalo dařit. Vše vyústilo v nepříjemné a všudepřítomné remcání, hráči na hřišti i lavička nešetřili kritikou do vlastních řad.

Vše naštěstí zmerčil náhodný kolemběžec, který nabádal tým k trpělivosti. Světe div se, hráči poslechli a první poločas dohrali v klidu.

Druhý poločas byl velmi vyrovnaný, oba týmy si vytvářely šance, úvodní změna skóre visela ve vzduchu.

První branku utkání vstřelil Junior poté co byl faulován na polovině hřiště, z trestého kopu vyslal přízemní projektil na branku, který brankář vyrazil před sebe, Brába šikovně odstavil soupeře a samotný Junior nekompromisně míč dorazil, 1:0! Celou akci zachytil týmový kameraman zde a výsledek naleznete v sekci Video.

Améby však nepřijely na Tempo prohrát a makaly jako lvi. Během několika minut byly odměněny vyrovnávací brankou poté co útočníci zapomněli dobíhat nabíhající obránce, 1:1.

Bohemia byla v této fázi utkání o chlup aktivnější a byla za to také patřičně odměněna. Po jednom z centrů do vápna se míč odrazil od pupíku Aleše přímo k Brábovi. Ten ani na okamžik nezaváhal a kopem po vzoru "můj čaj" nakouřil míč do sítě, svůj gól oslavil nevídaným bojovým výkřikem, vše zaznamenal fotoreportér uktání a výsledek naleznete v sekci Fotogalerie, 2:1.

V závěru utkání už jen prosil "nehrající" kapitán postraního o odpískání konce utkání. Neuspěl, byť údajně nabízel až Kč 100,- na pivo.

Utkání skončilo vítězství Bohemie a legendárním pokřikem "Bohemia pi..!".

Bohemia si tak zahraje čtvrtou ligu i na podzim, Améby po statčeném výkonu sestupují do páté ligy.

Améby se zachovaly velmi sportovně a v závěrečné děkovačce blahoprály soupeři k udržení, konečně zase jednou fair play v přímém přenosu!

Mimochodem:

LMI - Borussia Dortšpunt B 4:0

Dynamo UK – Sokol Vysočany B 0:1

Tudíž Bohemii mohla zachránit jen výhra...

Kubát Petr

Nejsem si teď jistý, ale mám pocit, že po druhém pivu jsem slyšel jméno Kubát, což je určitě s ohledem na výkon v tomto utkání správně.