Bohemia  1
Vysočany B  1

Komentář

Vzájemná bilance obou dnešních soupeřů v poměru 2-0-1 13:6 mírně favorizovala tým z Jižního Města. Z postavení týmů v tabulce se ale dalo vyčíst, že Sokol bude hrát o všechno, zatímco Bohemia je, díky kontumaci, která jí bude připsána v posledním kole, zachráněná. Zbývalo tedy pouze rozluštit zda bude slavit úspěch um, klid a rozvaha nebo zda zvítězí temná strana síly se svou pověstnou bojovností a agresivitou

Kapitán Daniel tentokrát k utkání nepovolal 3 koně. Zemču nechal točit frgálem, Prcka vyslal na chatu a nastoupit nemohl rovněž Junior, který byl, dvě hodiny před zápasem, přistižen při dopingu v Costa Coffee.

Vynikající výkony, sílící mediální tlak (pozn.red.: Týdeník Hanspaulka) a několik drobných oprav domácího počítače udělali z Dušánka opět klíčového hroťáka. Tentokrát měl lepší podmínky než třeba taková Šarapovová, protože Dušánek narozdíl od slavné rusky nemusel ani střídat a mohl odehrát celé utkání. Neskutečné podmínky! Stejně jako u Šarapovové by k tomuto nemohlo dojít bez bezvýhradné akceptace celého týmu, kdy každý jedinec příjme svou roli v rámci celku a v zájmu celku, ať je jakákoliv! Vzorem budiž Brába, který byl přesunut do zadních řad.

Samotné utkání začalo klidně, Bohemia se nikam nehnala, Vysočany vyčkávaly v zabezpečené obraně.V úvodních minutách šlo spíše jen o přetahovanou bez vážnějších šancí na obou stranách. Vysočany však předvedly obě dívky na své soupisce, jednu mladou sympatickou blonďatou žínku s atletickou postavou a jednu ženštinu neurčitého věku, typu krev a mlíko s postavou řecko-římské zápasnice.

Úvodní minuty však přinesly jedno velmi důležité poznání. Rozhodčí moc, resp. vůbec, nepískal. Když se zaměříme na Dudua, tak ten byl hned od úvodu remplován obránci soupeře a zkusil vše. Ustát souboj ve kterém byl evidentně odstrčen, nepískalo se. Neustát souboj ve kterém byl rukama atakován, nepískalo se. Zviditelnit faul soupeře, nepískalo se. Sudí byl imunní a nepískal vůbec nic. K faulům docházelo i na opačné straně, hráči obou týmů začali sudímu spílat, to není zcela nevídaný jev, ale tento sudí měl vždy v rukávu odůvodnění toho proč nepískal, což bylo nezvyklé. Ať písknul blbě, nepísknul nebo písknul obráceně, vždy přesně a ihned věděl proč tomu tak bylo. Nepochopitelné! Zejména poté co byl před utkáním varován kapitánem Bohemie, že jde o souboj o záchranu v soutěži.

Hned jedna z prvních větších šancí Bohemie se ujala. Závar před brankou Sokolů, odraz míče, famózní přiklepnutí, nápřah, střela, teč soupeře před vykrmeným gólmanem a míč se třepotá v síti! Dudu svým 115. gólem v dresu Bohemie otevírá skóre utkání, 1:0. Dudu hned v úvodu splatil důvěru celému týmu, který na jeho šance trpělivě a tvrdě pracoval!

Další minuty přinesly urputný boj a několik příležitostí na obou stranách. V dresu Vysočn nejvíce zlobili dva šikovní mladíci a skvělý postarší špílmachr s číslem 9. Bohemia má naštěstí ve svých zadních řadách Hafana, který pokryl i zdánlivě nemožné situace, a Bróňu, který svedl nespočet soubojů ve kterých vypíchl míč soupeři v nadějné pozici. Také Šterny se několikrát blýskl ve skluzu.

Bohužel pro Bohemii se podařilo Vysočanům brzy vyrovnat. Sokol se dostal ke střele ze střední vzdálenosti a napálil sympatickou blondýnku, od jejich beder se míč odrazil pod klacek a zatřepotal se v síti, 1:1. Nešťastný moment pro Bohemii.

Pravdou ale je, že vyrovnání bylo na spadnutí, hra byla vyrovnaná, možná lehce na straně Vysočan, které zaznamenaly, zejména díky hráči č. 9 více střel na branku. Bohemia prakticky nevystřelila na branku, protože své akce ze střední vzdálenosti buď řesila přihrávkou nebo je zadrbala dříve než se dostala do střelecké pozice.

Výsledkem 1:1 také první poločas skončil. A zřejmě také spravedlivě, protože Sokol toho v prvním poločase mnoho nepředvedl a Bohemia měla jasnou převahu včetně několika přečíslení, které dobře nevyřešila.

Během přestávky a vlastně celého prvního poločasu nabádaly obě strany sudího k tomu, aby pískal vše co uvidí... marně... Druhý poločas přinesl pravý adrenalin, přitom začal nenápadně. Prvních pět minut hra plynula normálně, pak se dostal k míči za hranicí vápna Dudu, který hledal volného spoluhráče, když nikoho nenacházel, rozhodl se technicky obstřelit vše co mu stálo v cestě. Míč skončil z pohledu střelce na levé tyči Vysočan a odrazil se doprava, chybělo málo a skončil by v síti.

O pět minut později se dostal ke střele Pavel a napálil míč opět do tyče. Při Vysočanech stáli snad všichni svatí! Pavel, vyzáží připomínající spíše Usámu Bin Ládina, je v poslední době ve velké střelecké formě, škoda, že se mu nepovedlo skórovat i dnes...

Zhruba ve 40. minutě došlo k zásadnímu incidentu, jehož video záběr koluje celým Facebookem.

Dudu překazil šanci soupeře, když zahrál naprosto jasně rukou. Rozhodčí však nezapískal a hráči pokračovali ve hře. Míč se odrazil od soupeře v černé mikině k Dušánkovi, který neváhal a chtěl jej napálit na branku Vysočan. Soupeř v mikině se však položil do skluzu a stihl vložit svou patu mezi Duduovu nohu a míč. Dudu vší silou kopl, holení kostí odpálil kopačku soupeře a nártem zasáhl balón, poté se za hlasitého ryku poroučel k zemi. Soupeř se okamžitě omlouval. Sudí odmítal protesty Bohemie kvůli předchozímu hraní rukou. Jasný alibismus...

Dudu okamžitě vstal a rázným krokem vyrazil za sudím. Když jej měl na dosah spatřil strach v jeho očích, ten bourák evidentně nevěděl zda dopíská s kompletním chrupem. Dudu se najednou předklonil, vyhrnul tepláky a ukázal sudímu krvavý šrám, který utrpěl. Sudí to ignoroval, byl šťastný, že nebyl inzultován.

Vzápětí špílmachr č.9 velmi hrubě a úmyslně zajel do Hafana, píšťalka sudího zůstala potichu, hra pokračovalal, prakticky ihned hráče ztrestal Dudu, který jej poslal k zemi. A oheň byl na střeše, ale nijak zásadní, nešlo o žádný mimořádný zákrok.

Dudu prahnul po odvetě a prakticky vzápětí na polovině hřiště podrazil soupeře s č. 9., zcela určitě nechtěl hrát míč, možná pokus o přerušení hry, možná srabácké vylévání zlosti, dost možná faul na červenou, ale rozhodně žádný úmysl někomu ublížit ve smyslu zlomenin. Maximálně tedy šlo o úmyslné podražení ze zadu, rozhodně nic zákeřného. Strhla se nevídaná mela, která je zdokumentována na Facebooku.

Kapitán Dan zachoval chladnou hlavu a požádal rozhodčího o kontrolu registračních průkazů soupeře, což se později ukázalo jako klíčový tah pro dohrání utkání. Hráči se během vynucené přestávky uklidnili

V klidu to však zcela rozhodně nebylo. Sudí, byť na předchozí výzvy nereagoval, začal pískat úplně vše a konečně s ním byly spokojené obě strany. Bohužel pro Bohemii měly Vysočany neskutečný tlak a Bohemia jen tak tak stačila odkopávat míč do bezpečí.

Naštěstí se toto Bohemii dařilo, zejména Hafanovi, který během celého zápasu tvořil neprostupnou zeď a spolehlivě zastavoval útoky hostí...

Remíza přinesla Bohemii definitivu v boji o záchranu.

Bohemia Forever!

Soupiska

  • KapitánRiedl Dan
  • BrankářKubát Petr
  • Brabec Michal
  • Chalupa Tomáš
  • Havelka Martin
  • Mrozek Dušan
  • Schiller Pavel
  • Šterner Jan
  • Tylinger Aleš

Góly

1:0 - Mrozek D.

Karty

-

Muž zápasu

Havelka Martin

Havelka Martin

Dnes opět jasná volba a vítěz trofeje o nejužitečnějšího hráče. Gratulujeme!

Neskutečná zeď, zblokoval hromadu střel. Podstoupil nespočet soubojů ať už se špílmachrem č.9 nebo s mladými hřáči soupeře.

Vše ustál, dokonce i velmi tvrdé fauly. Hafan zároveň vyhrál trofej pro nejužitečnějšího hráče sezóny Podzim 2015.

Počet zobrazení

Poslední zobrazení
První zobrazení

Počet zobrazení
Registrovaní: 0x
Celkem: 0x

Čtenáři
Registrovaní: 0
Celkem: 0

Facebook